Makademya Yağı Nedir

Makademya Yağı Nedir

Anavatanı Avusturalya olan bir sabit yağ çeşididir. Makademya ağacı çiçekli ve yaprak dökmeyen bir ağaçtır. Tohumları besin kaynağı açısından oldukça değerlidir. Yağ asitleri, kalsiyum, fosfor, demir, B12 vitamini, E vitamini, Omega 3, Omega 6 ve bir bitkide bulunan en yüksek oranda (%16-23) palmitoleik asit yani Omega 7 içerir. Bu asit insan derisinin yapısında genç yaşlarda yüksek oranda bulunurken yaşlanmayla birlikte azalır.

 

Makademya Yağı Ne İşe Yarar?

Makademya yağı, cilt için doğal bir nem kaynağıdır, yaşlanma çizgilerini azaltır. İçeriğinde bulunan bitkisel fitosteroller ve kateşin flavonoidleri cildi onarır ve cildin koruyucu bariyerini güçlendirir. Cilt tarafından kolayca emilir ve yağlı bir tabaka bırakmaz. Kimyasal profili insan sebumuna(cildin yağ bezleri tarafından üretilen salgı) benzer.

Cillteki dolaşım problemleri, nem kaybı ve kırışıklıklar için tavsiye edilir. Tüm cilt tipleri için uygundur. Hamileler kulanabilir.

 

Bir önceki içeriğimize https://www.terradogalyasam.com/blog/icerik/kokular-duygularimizi-nasil-etkiler bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Etiketler: makademya yağı
Mart 22, 2020
Listeye dön
Çerez Kullanımı