terra doğal yaşam

Sabit Yağlar

Günümüz sağlıklı yaşam için doğal yaşam ürünleri ve yağları oldukça fazla ilgi görmektedir. Bitkilerde bulunan öz yağlar fiziksel, ruhsal ve duygusal tedavide kullanılmakta ve bu aromaterapi olarak adlandırılmaktadır.

Sabit Yağlar

Bitkilerin yaprak, çiçek ve tohumlarından elde edilen esansiyel yağ bir diğer adıyla öz yağdır. Bunlar damıtma sistemi ile elde edilmektedir. Aromaterapi yapılırken iki farklı tür yağ kullanılır. Bunların biri uçucu diğeri ise sabit yağ olarak bilinir. Uçucular içerisinde esansın yüksek olmasından dolayı sabit yağlar ile seyreltilmesi gerekir. Uçucu ürünlerin uygulaması direk olarak cilde yapılır. Sabit yağların farklı çeşitleri olup bunlar genellikle ceviz, badem ve susam içeriğinden oluşmaktadır. Günümüzde birçok kişinin doğal ve organik sabit yağlar ve aromaterapiden yararlandığı bilinmektedir. Online alışveriş imkanları sayesinde tüm bu çeşitlere ulaşabilir, bilgi alabilir ve ürünlerden satın alabilirsiniz.

Sabit Yağlar Çeşitleri

Aromaterapide uygulanan birçok farklı ürün çeşidi vardır. Bunların yararları saymakla bitmez. Sıvı ya da katı şekilde olabilirler. Adından da anlaşılacağı gibi bu yağlar uçucu değil sabittir. Bu nedenle suda çözünürlükleri yoktur. Örneğin zeytin yağı ve ayçiçek yağı sabit yağlardır. Alternatif tıpta mucize olarak bilinen hindistan cevizi yağı cilt bakımından saç bakımına kadar nemlendirici ve temizleyici özelliğe sahiptir. Tüm bedeninizde kullanabilir siniz her cilt tipine uygundur. Yeni oluşan lekelerin kaybolmasında, ferahlık vermede ve kırışıklığı önlemede ideal sonuçlar vermektedir. Avakado yağını da geçmemek gerekiyor. İçeriğinde bulunan vitamin ve mineral değerleri vücut sağlığına büyük katkı sağlamaktadır. Cilt ve saç sağlığında çok önemli bir yere sahip olan avakado yağının faydaları günümüzde çok bilinmektedir. Önemli bir diğer ürün de kuşburnu çekirdeği yağı olup tüm cilt türlerine uygundur. Cildi besler, yumuşatır ve yaşlanmayı önlerken lekelere karşı da etkilidir.

Sabit Yağlar Fiyatları

Birçok ürün çeşidi organik sabit yağlar kapsamında olup online alışverişte bulabileceğiniz ve kullanabileceğiniz çeşitlerdir. Çok daha fazlasını sitemizde size sunulan uygun fiyatlarla göreceksiniz. Aromaterapinin size sağlayacağı fiziksel, ruhsal ve duygusal desteği mutlaka denemelisiniz. Kaliteli ve tamamen doğadan gelen organik ürün çeşitlerimizle mutlaka tanışmalısınız.

1
Çerez Kullanımı