terra doğal yaşam

Aromaterapi

Tarihsel olarak bin yıl öncesine dayanan bir tedavi şekli olan Aromaterapi nedir diye soracak olursanız aromatik bitkilerden yapılan onların uçucu yağlarıyla yapılan tedavi yöntemine denmektedir.

Aromaterapi

Aslen koruyucu hekimlikte kullanılmaktayken daha sonra kullanımı azalan fakat son yıllarda yeniden yükselişe geçen bir tedavi sistemidir. Bitkisel yağların geniş iyileştirici sistemi olduğu bilinen bir gerçektir. Uçucu yağlar bitkilerin hormonlarıdır. Dolayısıyla insan hormonlarına da etki ettiği bilinmekte olup güzel kokuların beyninizdeki endorfin bezlerini harekete geçirdiği bir gerçektir. Günlük yaşantımızda da güzel kokuların hayata ne kadar büyük etkisi olduğu görülmektedir. Nane ve okaliptus solunum yolu açmaya yarar, lavantalar da güzel kokusu ve küfü önleyici etkisiyle çamaşırlar ve sandık içlerine konulmaktadır.

Aromaterapi Çeşitleri

Aromaterapi yağları tedavi yönünde kullanılırken masajla vücuda yedirilir. Bir diğer şeklide buhurdanlık kullanarak yapılabilir. Etrafı kokuyla sarma, havayı temizleme ve ruhsal durumunuzu rahatlamak için su üzerine damlatarak uçucu yağın kokusunu mum ile dağıtmaktır. Yaşam alanlarınızda çok büyük etki gösterecektir. Koku beyne ve sinirlere etki etmektedir. Beyne gönderilen sinyal ile bitki özlerinin reseptörlerinin etkisini hissedersiniz. Doğadaki birçok bitki ile bu faydaları sağlayan aromaterapi birçok hastalıklara da şifa olmaktadır. Lavanta, biberiye, çörekotu, bergamut, avakado, adaçayı ve daha birçok bitkiden üretilen yağlar birçok rahatsızlık için uygulanabilmektedir. Migren, stres, sindirim sistemi bozukluğu, uykusuzluk, kaygı bozukluğu, yorgunluk ve birçok durumda etkisini göstermektedir.

Aromaterapi Fiyatları

Online alışveriş kolaylığı ile bu doğal ve katkısız ürün çeşitlerinden satın alabilir ve kullanabilirsiniz. Banyoda kullanmak isteyenler su içerisine 10-15 damla damlatarak iyice karıştırınız. Yağın göze temas etmemesini sağlayarak vücudunuzu yıkayınız. Cildinize çok faydası olacaktır. Ayrıca en çok kullanılan sistem olan masajda çok faydasını göreceksiniz. Alacağınız en iyi Aromaterapi çeşitleri ile yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz. İnsanlara hitap eden bu özel kokular beyni uyaran ve iyileşmeye etki eden kokulardır. Günümüzde çok rağbet gören Aromaterapi yağları da tedavi amaçlı masajlarda çok büyük başarı göstermektedir. Güvenilirliği kanıtlanmış olan tüm ürünlerimizi güvenilir bir site olan Terra Doğal Yaşam web sitesinde bulabilirsiniz. Ekonomik fiyatlar yanında 150 TL üzeri siparişleriniz de kargo ücreti alınmayacaktır.

1
Çerez Kullanımı