Aromaterapik Çakra Bilekliği
Aromaterapik Çakra Bilekliği

Aromaterapik Çakra Bilekliği

Fiyat : ₺203,39(KDV Dahil)

Bilekliğin boyutunu belirlemek için bileğinizi çok sıkmadan ve boşluk bırakmadan bir iple sarın. Daha sonra ipin uzunluğunu bir cetvel yardımıyla ölçün.

 • XSmall - 13,5cm ile 14 cm
 • Small - 14cm ile 15,5 cm arası
 • Medium - 15,5 cm ile 16,8 cm arası
 • Large - 16,8 cm ile 18,3 cm arası
 • XLarge - 18,3 cm ile 20 cm arası

:

Aromaterapik Çakra Bilekliği

Yaşam enerjisi “chi” omur iliğimiz boyunca sıralanan “çakra” adlı enerji merkezlerinde yoğunlaşır. Çakra bilekliği her bir çakrayı temsil eden 7 renkli doğal taş ve siyah lav taşlarından oluşur. Enerji temizliği ve kodlamasıyla ilgili bilgi metni ile siyah şık kadife kesesinde gelir. 

Çakralar

Evrede her şey titreşimdir ve bizler düşüncelerimiz, bedenimiz ve zihnimizle birlikte ekosistemin birer parçasıyız. 5 duyu organımızdan biri olan koku duyusu bazı özellikleriyle diğerlerinden farklıdır; bilinçaltına etki eder ve asla yanılmaz. Ansızın gelen bir kokuyla çocukluğumuza gidiveririz çünkü burnumuz beynimizin anılar ve duyguların yönetildiği limbik sistemiyle bağlantılı çalışır. (Olfactory system)

Çakralar binlerce yıllık geçmişe sahip; başta Ayurveda olmak üzere pek çok ruhani öğretide karşımıza çıkan; bedenimiz üzerine sıralandığı düşünülen yoğunlaşmış enerji merkezleridir. Çakra kelimesi Sansikritçe “tekerlek” anlamına gelir. Nadi, prana, chi gibi farklı isimlerle adlandırılan yaşam gücü çakralar üzerinde enerjinin içten dışa alışverişini sağlar. Her çakranın kendi mantrası(ses), rengi, kristali, uçucu yağı vardır. Yoga ve meditasyon, aromaterapi, renk, masaj ve nefes gibi terapiler bu enerjileri dengelemeye yardımcı olur.

 1. Kök Çakra: Akik- yaşıyorum
 2. Sakral çakra: Kaplan gözü- hissediyorum
 3. Solar pleksus çakra: Sitrin- yapıyorum
 4. Kalp çakra: Aventurin- seviyorum
 5. Boğaz çakra: Mavi akik- konuşuyorum
 6. 3. Göz çakra: Ametist- görüyorum
 7. Taç çakra: Kristal kuvars- anlıyorum

Aromaterapik Çakra Bilekliğinin Kullanımı

Bilekliğin temizliği ve kodlaması yapıldıktan sonra dilediğiniz uçucu yağdan 1-2 damla siyah renkli lav taşlarına sürün. Lav taşı gözenekli yapısı sayesinde yağı emip kokuyu hapsedecektir. Koku kaybolduğunda işlemi tekrarlayın.

Not: Bilekliğin boyutunu belirlemek için bileğinizi çok sıkmadan ve boşluk bırakmadan bir iple sarın. Daha sonra ipin uzunluğunu bir cetvel yardımıyla ölçün.

 • XSmall - 13,5cm ile 14 cm
 • Small - 14cm ile 15,5 cm arası
 • Medium - 15,5 cm ile 16,8 cm arası
 • Large - 16,8 cm ile 18,3 cm arası
 • XLarge - 18,3 cm ile 20 cm arası

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR